Sport

Turneu câștigat de voleibalistele lugojene în Ungaria

Autoliv

CSM Lugoj a câştigat ediţia din acest an a Cupei Linamar Bekescsaba. Fetele au bifat două victorii, trecând de unguroaicele de la Fatum Nyiregyhaza și Bekescsaba Linamar.

Meciul din finală, disputat împotriva echipei gazdă BRSE Linamar Bekescsaba, s-a încheiat cu victoria CSM Lugoj cu scorul de 3-1 (25-20, 21-25, 25-19, 25-22).

Formula de start a fost aceeaşi ca şi în jocul precedent: Luminţa Trombiţaş, Ionela Canea, Gabriela Bălae, Ivana Radonjic, Krista DeGeest, Ramona Rus, libero – Ivana Milanovic.

În prima zi a turneului, CSM Lugoj a câştigat cu 3-0 întâlnirea cu Fatum Nyiregyhaza.

Săptămâna trecută, lugojencele au câștigat Cupa Banatul acasă după un turneu amical cu Universitatea Craiova, U Cluj și Penicilina Iași.

Clic pentru a adăuga un comentariu

Scrie un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Sport

Mai multe în Sport

Înotători din Norvegia, la pregătire în Reșița. Sportivii sunt antrenați de o reșițeancă

Banatenii23 iunie 2017

De ce este bine sa ne creem conturi la mai multe case de pariuri

Banatenii22 iunie 2017

De ce se implică Nicolae Robu în transferurile de la Poli: „Eu am avut inițiativa creării acestei echipe”

Raliu în Banat! Între Nădrag și Fârdea se desfășoară “Cupa României la Automobilism – ACR-CNAK TIMIS 2017”

Banatenii21 iunie 2017

Piloţii de la Moto Extrem Lugoj, din nou pe podium în etapa de la Zărneşti

Alina Damian14 iunie 2017

Lugojeanul Ioan Ladanyi a fost eliminat de la Campionatul Mondial de Biliard

Banatenii14 iunie 2017

Medalie de argint pe echipe la Campionatul Naţional pentru gimnaştii lugojeni de la Clubul Sportiv Şcolar