Sport

Handbaliștii lugojeni au obținut două victorii categorice în acest week-end

Autoliv

Echipa de handbal CSM Lugoj, condusă de Doru Pavel, a disputat la sfârșitul săptămânii trecute două meciuri din returul Campionatului Serie de Vest, pe teren propriu în compania celor de la Știința Lovrin și Voința Biled. În ambele meciuri lugojenii au ieșit victorioși.

Meciul cu Știința Lovrin s-a disputat sâmbătă, 13 iunie, în sala sporturilor „Lavinia Miloșovici”, băieții antrenați de Doru Pavel practicând un joc foarte bun în compania unui adversar modest.. Încâ de la debutul jocului, lugojenii s-au impus, controlând în totalitate meciul. La pauză scorul era 18-9 pentru CSM Lugoj, iar la final lugojenii s-au impus cu scorul de 43-22.

“Sâmbătă am jucat cu cei de la Lovrin. Am făcut un joc foarte bun, meciul a fost la discreția noastră și nu s-a pus nici o clipă problema să nu îl câștigăm. Am rulat tot lotul, iar fiecare jucător și-a făcut datoria pe teren și am ieșit învingători la finalul partidei.”, a declarat antrenorul Doru Pavel.

Duminică, handbaliștii lugojeni au primit vizita celor de la Voința Biled. Cum era de așteptat echipa condusă de Doru Pavel a jucat exemplar şi s-a impus cu lejeritate în faţa adversarilor. La pauză lugojenii au condus cu scorul de 22-11, iar la final aceștia s-au distanțat la 25 de goluri câștigând partida cu scorul de 43-18.

“Meciul cu Voința Biled nu a debutat prea bine pentru noi, am avut câteva minute în care jucătorii nu s-au regăsit, dar și-au revenit repede și au dominat partida. Au fost două meciuri ușoare, care au prins bine echipei”, a declarat Doru Pavel.

Următoarea etapă se va disputa tot în sala sporturilor „Lavinia Miloșovici” din Lugoj, marți, 16 iunie de la ora 18, în compania formației Banatul Timișoara.

Clic pentru a adăuga un comentariu

Scrie un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Sport

Mai multe în Sport

Moto Extrem Lugoj şi-ar putea încheia activitatea din cauză că a primit prea puţini bani de la Consiliul Judeţean

Alina Damian24 iulie 2017

100 de jandarmi asigură ordinea pentru meciul dintre Poli şi Steaua. Cum se face accesul în stadion

Banatenii21 iulie 2017

Primarul Timişoarei îi cheamă pe timişoreni să o sprijine pe Poli, la meciul cu FCSB: „Echipa are mare nevoie de bani”