Sport

CSM Lugoj părăsește Cupa României după meciul cu UTA Bătrâna Doamnă

Autoliv

Marți, 25 august de la ora 17.30 la Lugoj s-a disputat etapa a IV-a a Cupei României la fotbal. Echipa lugojeană a primit vizita divizionarei secunde UTA Bătrâna Doamnă, care încă din primele minute mai exact în minutul 15 a deschis scorul.
Golul marcat de echipa adversă i-a ambiționat pe elevii lui Cosmin Petruescu, care au reușit egalarea dintr-un penalty transformat de Vlădia în minutul 34, astfel prima repriză s-a încheiat cu scorul de 1-1.
La scurt timp după egalare Lugojul a rămas în inferioritate numerică după ce Mînecan a faultat un adversar. În repriza secundă lugojenii au avut câteva ocazii de gol dar care nu s-au concretizat. Din nefericire spre finalul partidei de al echipa lugojeană a mai fost elimitat un jucător pentru cumul de cartonașe galbene.
Adversarii au profitat de dezavantajul numeric din teren al lugojenilor și au forțat marcarea golului doi, lucru ce s-a întâmplat în prelungirile partidei. Meciul dintre cele două echipe închiendu-se cu scorul de 1-2.
În tribune circa 800 de spectatori au asistat la meciul dintre cele două formații, inclusiv galeria Bătrânei Doamne.
Pentru CSM Lugoj au evoluat : Rusu – Miculescu, Loga, Buliga, Mînecan, Ardelean, Precupanu, Vlădia, Poiană, Stoichescu, Dobricean.
Pe bancă: Iordache – Vânătu, Dobra, Marta, Socaci, Olariu, Velcotă.
Vineri, 28 august CSM Lugoj va debuta în Campionatul Național de fotbal liga III, seria IV în deplasare la Craiova.